Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Wywiad z wampirem

Zapada noc nad wiecznie tętniącym życiem San Francisco. W pewnym pokoju pewien dziennikarz postanawia wziąć na spytki wyjątkowo tajemniczego jegomościa. Louis, bo tak nazywa się mężczyzna, chce opowiedzieć mu historię swojego życia – jakie jest zdumienie dziennikarza, gdy okazuje się, że wypytywany jest wampirem i to w dodatku stuprocentowo prawdziwym.

Opowieść Louisa zaczyna się w Luizjanie, gdzie rzeczony jest właścicielem plantacji. Louis, załamany śmiercią brata, nie dba już o życie i w takim to stanie dopada go wampir Lestat, oferując mu życie wieczne – wraz z mrocznym darem spływającym mu z żył.

Po przemianie, Louis stara się zapanować nad nowymi zdolnościami i boleśnie pięknym sposobem postrzegania świata, jaki charakteryzuje nieśmiertelnych.

Po pewnym czasie Lestat zmusza Louisa do przemiany 5-letniej dziewczynki, Claudii, w wampira, skazując jej już wkrótce dorosły umysł na wieczność w ciele dziecka. Trójka zamieszkuje w w bujnym i barwnym Nowym Orleanie, gdzie prowadzą dostatnie życie, nacechowane pięknem i nieodłącznym bólem.

Wkrótce rosnąca nienawiść do Lestata, którą czuje pozostała dwójka, prowadzi do straszliwego czynu i muszą oni uciekać, łącząc ucieczkę z dawno planowanym celem odnalezienia innych wampirów. Po wielu strasznych i mrocznych przygodach, trafiają do Paryża, gdzie poznawszy uwodzicielskiego Armanda, mają szansę odkryć tajemnicę swojej egzystencji. Jednak czy nie pragną za wiele, a prawda nie zniszczy ich życia?

„Wywiad z Wampirem” jest pierwszą i według wielu najlepszą książką cyklu. Nowatorskość w przedstawieniu postaci wampira jak i piękny język sprawiły, że powieść utworzyła swego rodzaju kult. Przedstawia także postać Lestata, który ma przewijać się jeszcze przez wiele powieści z cyklu, stanowiąc oś centralną i czarując swoim nieodpartym urokiem.