Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit...
Dołącz do nas i odkryj tajemnice Teatru Wampirów, udaj się z nami do magicznej Luizjany i zbadaj sekrety Talamaski. Świat Anne Rice czeka na ciebie.
Wywiad z wampirem – trivia

Reżyserowi filmu nie podobała się muzyka stworzona przez Georga’a Fentona – zatrudnił więc innego kompozytora, Elliota Goldenthala, który uporał się z muzyką w 3 tygodnie.

O rolę Daniela Malloya starali się Stephen Dorff, Leonardo DiCaprio i River Phoenix.

…a o rolę Claudii: Christina Ricci, Dominique Swain, Erin O’Brien-MooreErin Moore, Evan Rachel Wood i Natalie Portman.

Val Kilmer odrzucił propozycję zagrania Louisa.

Początkowo Louis miał być postacią płci żeńskiej.

Charakteryzacja Toma Cruisa zajmowała około 3 i pół godzin dziennie.

W filmie miał zagrać Piotr Adamczyk, jednak jego personalizacja wampira nie spodobała się reżyserowi.

O rolę Lestata starali się między innymi: Rutger Hauer, John Travolta, Johnny Depp, Daniel Day-Lewis, Tom Hanks, Jeremy Irons, John Malkovich, Peter Weller, Alexander Godunov, Brad Pitt, Sting i Julian Sands

Zdjęcia do filmu kręcono w studiu Pinewood Studios, Richmond i Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Paryżu (Francja), Nowym Orleanie, Destrehan, Vacherie i Shreveport (Luizjana, USA) oraz w San Francisco (Kalifornia, USA).

Nazwisko dziennikarza, Daniel Malloy, nie jest w filmie ani razu wspomniane, pojawia się za to w napisach końcowych.