Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Wywiad – Trivia

1. Reżyserowi filmu nie podobała się muzyka stworzona przez Georga’a Fentona – zatrudnił więc innego kompozytora, Elliota Goldenthala, który uporał się z muzyką w 3 tygodnie.

2. O rolę Daniela Malloya starali się Stephen Dorff, Leonardo DiCaprio i River Phoenix.

3. …a o rolę Claudii: Christina Ricci, Dominique Swain, Erin Moore, Evan Rachel Wood i Natalie Portman.

4. Val Kilmer odrzucił propozycję zagrania Louisa.

5. Początkowo Louis miał być postacią płci żeńskiej.

6. Charakteryzacja Toma Cruisa zajmowała około 3 i pół godzin dziennie.

7. W filmie miał zagrać Piotr Adamczyk, jednak jego personalizacja wampira nie spodobała się reżyserowi.

8. O rolę Lestata starali się między innymi: Rutger Hauer, John Travolta, Johnny Depp, Daniel Day-Lewis, Tom Hanks, Jeremy Irons, John Malkovich, Peter Weller, Alexander Godunov, Brad Pitt, Sting i Julian Sands

9. Zdjęcia do filmu kręcono w studiu Pinewood Studios, Richmond i Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Paryżu (Francja), Nowym Orleanie, Destrehan, Vacherie i Shreveport (Luizjana, USA) oraz w San Francisco (Kalifornia, USA).

10. Nazwisko dziennikarza, Daniel Malloy, nie jest w filmie ani razu wspomniane, pojawia się za to w napisach końcowych.