Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Wywiad – Książka a film

1. W filmie Louis rozpacza po śmierci żony, w książce obwinia się o śmierć i rozpacza za bratem.

2. W filmie, po przemianie Louis i Lestat śpią w dwóch oddzielnych sarkofagach – w książce oboje śpią w jednym.

3. W filmie po spaleniu siedziby Louisa, oba wampiry szukają schronienia na cmentarzu, w książce proszą o pomoc Babette, która później próbuje zabić Louisa.

4. W filmie Claudia ma około 11 lat, w książce około 5.

5. W filmie Claudia obcina włosy w przypływie buntu, włosy natychmiast odrastają, w książce robi to Gabrielle (W „Wampirze Lestacie”), włosy odrastają na następny dzień.

6. W filmie Lestat „umiera”, ponieważ wypił „złą krew”, w książce to trucizna w krwi, podana przez Claudię, powoduje jego stan.

7. W filmie Lestat i Claudia podróżują przez różne kraje, nie spotykając innych wampirów. W książce napotykają na bezmyślne wampiry transylwańskie.

8. W filmie, Lestat nie udaje się do Paryża, po tym, jak Louis go podpala. W książce Lestat pojawia się w Teatrze Wampirów.

9. W filmie, po spaleniu Teatru, Louis udaje się w podróż sam. W książce podróżuje z Armandem.

10. W filmie, Lestat atakuje Daniela w samochodzie, chcąc uczynić z niego wampira, w książce Lestat nie pojawia się, a Daniel zostaje później przemieniony przez Armanda.

11. W filmie nic nie wspomina się o rodzinie Lestata, w książce Lestat opiekuje się starym ojcem.

12. W filmie, Armand to wysoki dorosły mężczyzna o czarnych włosach, w książce Armand jest chłopcem o kasztanowych włosach.

13. W filmie wampiry płaczą normalnymi łzami, w książce ich łzy są zabarwione krwią.