Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Wywiad – Fabuła

Wywiad z Wampirem to film powstały na podstawie książki Anne Rice pod tym samym tytułem. Jest to w miarę wierna adaptacja, która spotkała się z uznaniem widzów jak i autorki Kronik.

W San Francisco dochodzi do przedziwnego spotkania. Daniel Molloy, dziennikarz, przeprowadza wywiad z tajemniczym Louisem, który twierdzi, że jest prawdziwym wampirem i których opowiada mu swoją historię.

Louis de Pointe du Lac rozpacza po śmierci swojej żony i dzieci, nie widząc sensu życia. W takim stanie zastaje go wampir Lestat, który oferuje mu mroczny dar. Louis staje się wampirem, jednak jego nieśmiertelna egzystencja jesr pasmem cierpienia, gdyż nie może się pogodzić ze swoją naturą.

Lestat i Louis przemieniają 11-letnią Claudię w wampira, by dotrzymywała im towarzystwa, zwłaszcza Louisowi… jednak zamknięcie wampirzej inteligencji i doświadczenia w ciele lalki nie jest dobrym pomysłem i niedługo doprowadzi do katastrofy… jak bardzo Claudia nienawidzi swoich rodziców, a w jakim stopniu ich kocha?…