Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Wywiad – Cytaty

Lestat: Jestem odpowiedzią na twoje modlitwy. Życie nie ma już sensu, prawda? Wino nie ma smaku. Jedzenie wywołuje mdłości. Wydaje ci się, że nic nie ma sensu, prawda? A gdybym mógł to wszystko ci zwrócić? Wykorzenić ból… i dać ci inne życie? Takie jakiego sobie nigdy nie wyobrażałeś. I byłoby… na zawsze. A Choroba… śmierć… nie mogłyby cię dosięgnąć. Nie bój się. Dam ci wybór… którego… ja nigdy nie miałem.

 

Louis: Tamtego ranka nie byłem jeszcze wampirem… i ostatni raz oglądałem wschód słońca. Pamiętam go dokładnie… wcześniejsze wyleciały mi z pamięci. Po raz ostatni podziwiałem cały splendor świtu jakbym go widział pierwszy raz. A potem pożegnałem się ze słońcem, żeby zostać tym , kim jestem.

 

Lestat: Miłosierna śmierci! Jakże kochasz to rozkoszne poczucie winy.

 

Claudia: Jesteśmy więźniami nienawiści. Ale nie potrafię cię nienawidzić, Louis. Louis, kochany. Byłam śmiertelna…póki nie dałeś mi pocałunku nieśmiertelności. Stałeś się moją matką i moim ojcem. I jestem twoja na zawsze. Ale z nim czas skończyć, Louis. Czas go opuścić.

 

Claudia: Dobranoc słodki książę, zaśnij przy śpiewie diabłów.

 

Louis: Lestat… zasługujemy na twoją zemstę. Dałeś mi Mroczny Dar, a ja po raz drugi oddałem cię śmierci.

 

Claudia: Twoje zło to niezdolność do zła! A ja nie chcę już cierpieć z tego powodu!

 

Louis: Świat był dla mnie grobem… cmentarzyskiem strzaskanych posągów, z których każdy miał jej twarz.