Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Wampir Armand

„Wampir Armand” to obraz Wenecji oczami Armanda, jego podróż przez wieki, jego wzloty i upadki, aż w końcu objawienie. Jeden z najstarszych nieśmiertelnych opowiada swoje burzliwe dzieje Davidowi Talbotowi, opowiada je w klasztorze Dory, podczas gdy Lestat leży nieruchomo przed ołtarzem, a chusta Św. Weroniki wędruje do Watykanu…

Podróż Armanda rozpoczyna się w Konstantynopolu, gdzie trafił wraz z handlarzami niewolników z ogarniętej wojną Rusi Kijowskiej. Młody chłopiec zostaje uratowany przed niewolą przez tajemniczego Mariusa, który uczy go wszystkiego co sam wie, a podczas miłosnych uniesień, kosztuje jego krwi, pozostawiając go całkiem bezwolnym.

Marius czyni z Armanda wampira, gdy nad życiem chłopca zawisa widmo śmierci. Armand odradza się na nowo, jako wampir, jeszcze bardziej zatracając się w rozkoszach świata, jaki oferuje mu wampiryzm.

Los Armanda wiedzie go przez domniemaną śmierć swego Mistrza, katakumby Rzymu i Paryża, gdzie młody wampir jest poddawany indoktrynacji przez Santina i klan rzymski… w końcu, wampir urywa swoją opowieść o dawnych czasach, by opowiedzieć o swoim objawieniu i odzyskaniu szczęścia i spełnienia za sprawą ujrzenia twarzy Boga Żywego.

„Wampir Armand” to naprawdę fascynująca książka, przesiąknięta subtelną erotyką i pięknymi opisami miejsc i sztuki – jak zwykle Anne Rice maluje swój świat, zupełnie jak Marius malował swe obrazy.