Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Taltos

Tym razem w Talamasce źle się dzieje, co poniektórzy jej członkowie starają bowiem się przedłużyć gatunek Taltosów. Obecnie, po śmierci Lashera, ostatnim Taltosem na ziemi jest Ashlar. Ashlara niezwykle zaś intryguje Rowan i Michael Curry oraz całą rodzina Mayfair, z którą Lasher był tak bardzo związany.

Ashlar odwiedza Mayfairów i tam opowiada historię Taltosów, od ich powstania, do wyginięcia. Historię niezwykle fantastyczną, pełną krasnoludów, Piktów i mitologii.

Powieść jest najbardziej magiczna ze wszystkich trzech ksiąg sagi Mayfair, ale nie jest to magia voodoo czy tajemnicy. Rice wymieszała mity i historię świata, by oddać nam w ręce fantazyjną i trochę przekombinowaną, ale wciąż wciągającą kulminację trylogii czarownic.