Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Suzanne

Suzanne była pierwszą czarownicą, której udało się przywołać Lashera, ducha, który od tego momentu związał się z jej rodem. To ona nazwała go Lasher – gdyż jego pojawieniu się towarzyszył wiatr, „chłoszczący” trawę.

Suzanne była zielarką i położną w szkockiej wiosce Donnelaith. Znana była z pomagania chorym. Podczas święta majowego, kiedy to została obwołana „majową królową” zaszła w ciążę po nocy spędzonej z możnym z pobliskiego zamku. Urodziła córkę, Deborę, którą nazwała „dzieckiem radości”, poczętą podczas święta majowego.

Pewnego wieczoru, zawitał do jej domu łowca czarownic, pokazując jej księgę demolonogii, ostrzegając ją, że zielarki ulegają często pokusie bratania się z demonami.

To on sprawił, że zainteresowała się czarostwem i zaczęła kontakty z Lasherem. Podczas kłotni pomiędzy Suzanne i sąsiadką, Lasher poranił tę drugą, przez co Suzanne została skazana za czary i spalona na stosie.

Jej córka Deborah była tego świadkiem, dziecko radości ujrzało zło tego świata.