Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Stella

Stella, córka Mary Beth, urodziła się w 1901 roku w domu przy First Street. Stella była uroczym dzieckiem i uwielbiała opowiadać historie o duchach. Była kochana w szkołach, ale ciągle była wyrzucana, ponieważ straszyła innych uczniów, czytając w ich myślach i kontrolując ich ruchy.

Jako dorosła Stella zaczęła prowadzić skandaliczny tryb życia: tańczyła, piła, wchodziła w rozwiązłe związki i ubierała się prowokacyjnie, uosabiając ducha rewolucyjnej epoki lat 20. Stella nie interesowała się sprawami finansowymi i biznesowymi, jej główną pasją była wolność i rozrywka.

Przez osiem lat żyła życiem beztroskiej, pięknej kobiety z Południa, ale kiedy Mary Beth zachorowała, Stella przestała się bawić i zaczęła opiekować się matką. Po śmierci matki i ojca wymknęła się spod kontroli krewnych, urządzając skandaliczne przyjęcia w domu przy First Street dla przyjaciół i kilku młodych Mayfairów, ignorując resztę rodziny.

W 1921 r. Stella urodziła córkę Anthę Mari. Podejrzewano, że jej ojcem był brat Stelli, Lionel, jednak najprawdopodobniej Antha była dzieckiem Cortlanda. W 1927 roku Stella postanowiła gruntownie przebudować dom zgodnie z nowoczesną modą i wydała fortunę na wnętrza, meble, windę i basen.

W 1929 Talamasca nawiązał kontakt ze Stellą. Agent Stuart Townsend spotkał się z nią osobiście, ale zniknął wkrótce po rozmowie. Następnie rozmawiał z nią Arthur Langtree, któremu Stella przyznała, że ​​chce wyjechać i zgodziła się pojechać z nim do Londynu. Wróciła po swoje rzeczy, ale w tym momencie Lionel zastrzelił ją na oczach licznych gości.

Lionel trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie zmarł trzy miesiące później.