Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Santino

Santino przyszedł na świat we Włoszech, w małym miasteczku. Podczas epidemii dżumy, jego rodzinę i mieszkańców miasta zabrała choroba, a sam chłopak został sam, zamurowany w domostwie. Pewien wampir wyczuł jednak jego obecność, gdyż był jedynym śmiertelnikiem w zrujnowanym miasteczku.

Był przewodniczącym sabatu rzymskiego od 1559 roku. Przewodził wyznawcom szatana, którzy wierzyli, że wampiry to plaga nasłana na śmiertelników, a same wampiry są plugastwem. Żył w ubóstwie, śpiąc na cmentarzu i w katakumbach i wychodząc tylko po to a by zapolować. Gdy pojawił się Marius, Santino odnalazł go i chciał, by ten dołączył do jego klanu. Gdy ten nie wyraził zainteresowania, Santino wytropił go i spalił jego dom, porywając Armanda, mając nadzieję, że Marius zginął. Indoktrynował Armanda, przekazując potem młodemu „satanśicie” pieczę nad sabatem paryskim.

Gdy Thorne przybył do Maharet wraz z Mariusem, który opowiedział mu swoją historię, Thorne spalił Santina, unicestwiając go na miejscu, co spotkało się z natychmiastową zemstą Maharet, która była do niego bardzo przywiązana.