Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Rowan

Rowan, córka Deirdre, urodziła się 7 listopada 1959 roku w domu przy First Street. Została natychmiast przekazana do adopcji Ellie Mayfair i Grahamowi Franklinowi i przewieziona do Kalifornii.

Rowan była trzynastą w linii czarownic z Mayfair, dziedzicząc najpotężniejsze zdolności paranormalne swoich przodków. To dzięki niej Lasher postanowił stać się ciałem.

Jednak Rowan dorastała, nie wiedząc nic o swoim prawdziwym pochodzeniu. Od dzieciństwa dręczył ją niezwykły dar, który sprawił, że jej wrogowie ginęli i umożliwił czytanie myśli innych ludzi. Utalentowana studentka Rowan wybrała zawód neurochirurga i słynęła ze swoich zdolności diagnostycznych. Jako lekarz była dobrze zorientowana w kwestiach genetyki i mutacji genetycznych. Po śmierci swoich przybranych rodziców Rowan poznała Michaela Curry’ego i pojechała z nim do Nowego Orleanu, gdzie wzięła udział w pogrzebie swojej prawdziwej matki.

Talamaska ​​nawiązała kontakt z Michaelem i Rowanem i przekazała im dossier dotyczące rodziny Mayfair, ostrzegając przed niebezpieczeństwem ze strony Lashera. Michael i Rowan pobrali się i rozpoczęli remont domu przy First Street. Rowan była tak pewna swoich umiejętności, że Lasher bez trudu przekonał ją, że może go kontrolować.

W sierpniu 1989 roku Rowan zaszła w ciążę. W grudniu Lasher opętał płód i przyspieszając ciążę, przyszedł na świat, osiągając od razu rozmiary dorosłego mężczyzny. Rowan postanowiła nie rozstawać się z Lasherem, ponieważ chciała go badać, jednak duch próbował ją wielokrotnie zniewolić, ostatecznie czyniąc ją swoim więźniem.

Lasher i Rowan podróżowali po Europie przez trzy miesiące, ale Rowan zdołał uciec w marcu. Wróciła do domu, gdzie urodziła dziecko Lashera. Córkę Lashera, Emeleth, zabiła sama Rowan, zakopując ją obok szczątków jej ojca.

Talamasca doprowadziła do spotkania Rowan z Ashem, ostatnim żywym taltosem. Ash opowiedział jej swoją historię. Gdy Rowan i Michael udali się do Nowego Orleanu, Mona, która była kochanką Michaela, urodziła taltoskę, którą nazwano Morrigan. Ash ukradł dziecko. Rowan zaopiekowała się chorą po porodzie Moną i pomogła jej odzyskać Morrigan. Poznała też Lestata, który był po jej wielkim urokiem.