Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Posiadłość Blackwood

Młody wampir Quinn Blackwood, dręczony przez dziwną istotę, którą nazywa Gobinem, zwraca się do Lestata o pomoc w jego przepędzeniu. Goblin, od czasu gdy Quinn stał się wampirem, atakuje go po każdym karmieniu i wypija zdobytą krew.

Lestat, mimo obaw Quinna, zgadza się mu dopomóc i udaje się wraz z nim do posiadłości Blackwood, która stoi w pobliżu niedostępnych bagien Słodkiego Czarta. Tam poznaje rozległą rodzinę Quinna i siada, by wysłuchać jego historii.

I tak kolejny wampir opowiada o swoich losach. Quinn, wychowany przez liczną rodzinę, bogaty, jednak głęboko nieszczęśliwy chłopak, od dzieciństwa był nawiedzany przez Goblina, sobowtóra samego siebie, który był widoczny tylko dla niego. Dorastamy, poznajemy tajemnice posiadłości i spotykamy duchy wraz z Quinnem. Odkrywamy także sekret tajemniczej Petronii i zakochujemy się z pięknej Monie Mayfair.

Po wysłuchaniu opowieści młodego wampira, Lestat musi zrobić co w jego mocy, by przepędzić jego ciemiężyciela. Wzywa czarownicę i wampira w jednym, piękną Merrick…