Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Mona

Mona, córka Alicii i Patricka Mayfair, urodziła się w 1976 roku w Nowym Orleanie. Mająca obsesję na punkcie komputerów, finansów, samochodów i historii rodziny dziewczyna, w wieku 12 lat rozstała się z dziewictwem, starając się uwieść wszystkich mężczyzn z Mayfairów.

Po zniknięciu Rowan, w 1990, duch Juliena przyprowadził Monę do Michaela Curry i pomógł jej go uwieść. Mona zaszła w ciążę i urodziła córkę Morrigan, która wyjechała z Ashlarem Templetonem, aby ożywić linię Taltosów.

Mona, po narodzinach Morrigan, zachorowała na tajemniczą nieuleczalną chorobę. Pomimo najlepszych wysiłków Rowan i innych lekarzy jej stan nadal się pogarszał. W 1992 poznała Quinna Blackwooda, a w 1997 przyszła do niego, by umrzeć w jego ramionach.

Stała się wampirzycą, towarzyszką Quinna i Lestata, którzy nauczyli ją subtelności wampirzego życia i umiejętności picia krwi bez zabijania ludzi. Przyjęła zaproszenie Maharet do pozostania w jej kryjówce i zapoznania się z archiwami wampirów.