Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Memnoch Diabeł

Memnoch Diabeł” to piąta Kronika Wampirza i zdecydowanie odróżnia się od pozostałych książek cyklu. Przenosząc ciężar z wampirów na religię, książka wyrywa Lestata ze znanej niszy i rzuca w prąd wierzeń, historii i poszukiwań samego siebie. A nad wszystkim stoi uskrzydlona postać anioła upadłego…

Lestat tropi kolejną ofiarę. Tym razem jest to Roger, zakamieniały gangster. Gdy w końcu dopada ofiary, jakież jest jego zdumienie, gry ta wraca do niego jako duch, opowiadając mu swoja historię, która w przejmujący sposób przedstawia jego pasję i miłość do córki i antyków. Prosi go też, by rozciągnął opiekę nad jego córką i cennymi zabytkami.

Lestat jest też śledzony przez tajemniczą postać, która przedstawia mu się jako diabeł i proponuje mu „wycieczkę” po niebie i piekle, by zdecydował, czy chce być jego stronnikiem i pomocnikiem w… oczyszczaniu dusz, by te mogły trafić do nieba. Lestat jest świadkiem stworzenia świata, odkrywa tajemnice aniołów i praw natury, doświadcza błogości nieba i cierpienia piekła, a także jest świadkiem drogi krzyżowej Chrystusa.

Lestat spojrzy na wiarę w zupełnie nowy sposób, obedrze go a podróż ze wszystkich złudzeń. Czy jednak zdoła on wytrzymać ciężar prawdy?