Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Mekare

Mekare była starożytną wiedźmą, jedną z pierwszych wampirów.

Wraz z siostrą Maharet, potrafiła kontaktować się i widzieć duchy. Ich więź była silna, siostry nie rozłączały się ani na chwilę. Egipskie wojska napadły na ich plemię, a Akasha i Enkil, władcy Egiptu sprowadzili je do pałacu i po przesłuchaniu, ukarali je za kontakty z duchami, rozkazując Khaymanowi je zgwałcić, po czym zostały uwolnione i wróciły do domu. Akasha była jednak obsesyjnie ciekawa duchów, które potrafiły przywołać. Gdy królowa została zmieniona przez Amela w wampira, rozkazała ponownie schwytać Mekare i Maharet, a gdy odmówiły jej licznym prośbom i rozkazom, nakazała je zabić.

Khayman wykradł siostry i zmienił je w wampiry, jednak Akasha i tam je dopadła i okaleczyła. Mekare rozkazała wyrwać język, po czym siostry zostały rozdzielone. Słuch o Mekare zaginął, jednak czarownica zaprzysięgła zemstę.

W czasach nowożytnych, Mekare wraz z siostrą pojawia się w snach wampirów i śmiertelników, jako zapowiedź przebudzenia Akashy. Mekare, żyjąca do tej pory jak dzikuska, w ostępach dżungli, powraca, by zabić Akashę i stać się nową Królową Potępionych.

Mekare jest w kiepskim stanie, niemal podobna do posągu, którym stała się wieki temu Akasha. Jednak Maharet sprawuje nad nią pieczę, bez względu na jej stan. Inne wampiry zdają sobie sprawę, że jej śmierć oznacza dla nich koniec.