Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Mary Beth

Mary Beth, córka Catherine, urodzona w 1872 roku, była oficjalnie dzieckiem Darcy’ego Monahana, choć w rzeczywistości jej ojcem był Julien. Najpotężniejsza z czarownic z Mayfair przed Rowan, Mary Beth miała wszystko, czego mogła sobie życzyć. Julien zasypywał ją prezentami i urządzał na jej cześć wspaniałe bale. Do jej piętnastych urodzin dokonał całkowitej przebudowy ogrodu przy Pierwszej Ulicy, ozdabiając go fontannami i alejkami.

W 1887 Julien zabrał Mary Beth do Nowego Jorku, skąd wyruszyli w podróż po Europie. Spędzili tam półtora roku, pisząc do swoich krewnych, że Mary Beth wyszła za mąż za dalekiego krewnego ze Szkocji i ma córkę Belle. Mąż Mary Beth zmarł po upadku z wieży dwa miesiące przed narodzinami dziewczynki. Lord Mayfair był postacią fikcyjną, jednak Mary Beth i Julien odwiedzili Szkocję i Donnelite, a nawet kupili zrujnowany zamek.

W 1889 roku wrócili do Nowego Orleanu i zamieszkali w domu przy First Street. Mary Beth uwielbiała taniec, przyjęcia i teatr, ale nie wykazywała zainteresowania małżeństwem. Uwielbiała przebierać się w męskie stroje i brać udział w eskapadach Juliena.

Mimo to w 1899 roku Mary Beth poślubiła Daniela McIntyre’a i urodziła mu dwoje dzieci – Carlottę (1899) i Lionela (1900). W 1901 roku urodziła się córka, Stella Louise. Nie wiadomo dokładnie, kim był jej ojciec – Julien czy jego syn Cortland. Stella została wybrana spadkobierczynią legatu.

Mary Beth, posiadała wyjątkowo silną osobowość, była wybitną kobietą biznesu i słusznie była uważana za kręgosłup rodziny Mayfair. Wraz z nią rodzinne przyjęcia na Pierwszej Ulicy stały się tradycją. Ona, jak nikt inny, zdołała zgromadzić wokół siebie wszystkich swoich krewnych.

Jej śmierć 11 września 1925 r. oznaczała koniec ery władzy rodziny Mayfair.