Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Marie-Claudette

Marie-Claudette, córka Angeliki, urodziła się w 1760 roku. Wyszła za mąż za Henriego-Marie Landry. W 1978 roku sformalizowała majątek rodzinny jako legat. W tym samym roku niewolnicy ostrzegli ją przed zbliżającą się rewolucją. Dzięki temu Marie-Claudette zdołała przenieść się do Luizjany z mężem, dziećmi, bratem i jego rodziną, a także z 50 niewolnikami.

W Nowym Orleanie Marie-Claudette kupiła dom przy Rue Dumen, a na południe od miasta założyła plantację „La Victoire on Riverbend”, później zwaną po prostu „Riverbend”, dzięki czemu znacznie powiększyła rodzinną fortunę.

Początkowo Marie-Claudette wyznaczyła swoją pierwszą córkę Claire-Marie na dziedziczkę, ale uznano ją za niespełna rozumu i nie pozwolono jej wyjść za mąż. Dlatego Marie-Claudette zmieniła później testament na rzecz Marguerite, jej ostatniego dziecka, urodzonego w 1799 roku.

Jedyny syn Marie-Claudette Pierre również nigdy się nie ożenił. Pracował jako lekarz dla niewolników, a w 1820 r. przyjął kearteronkę jako kochankę, z której urodził się syn i córka. Tak powstała kolorowa gałąź rodziny Mayfair.

Mąż Marie-Claudette Henri-Marie Landry zmarł w 1824 roku. Marie-Claudette przeżyła go o siedem lat i zmarła w 1831 roku.