Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Marguerite

Marguerite, córka Marie-Claudette, ulubienica całej rodziny, urodziła się w 1799 roku. Jej obraz, który namalowano gdy miała 10 lat, przedstawiający ją z rodzinnym szmaragdem, wisiał w domu przy First Street w 1927 roku. Posiadała wyjątkowo czarne włosy i czarne oczy – przezywano ją „Cyganką”.

W 1819, wbrew woli matki, poślubiła śpiewaka operowego Tyrone’a Clifford McNamarę. W 1827 urodziła syna Remego, w 1828 Juliena. W 1829 roku, po pożarze w Dzielnicy Francuskiej, Tayron i jego kochanka zostali znalezieni martwi. Krążyły pogłoski, że Marguerite była zaangażowana w magię voodoo i wysłała swojego diabła, aby rozprawił się z mężem.

Zaraz po jego śmierci Marguerite poślubiła Arlingtona Kerna, który w tajemniczy sposób zniknął sześć miesięcy po ślubie. Mówiono nawet o morderstwie. Margarita zdołała począć z Kernem córkę Katarzynę, która urodziła się w 1830 roku.

Po trzydziestce Margarita zaczęła wykazywać oznaki szaleństwa – jej rozczochrane włosy, iskrzące się oczy i nieokiełznany śmiech wzbudzały strach w otaczających ją osobach. W Riverbend założyła biuro, w którym trzymała czaszki, wypchane zwierzęta i fiolki z częściami ludzkiego ciała. Jej eksperymenty miały na celu stworzenie fizycznej powłoki Lasherowi. W tym okresie Lasher był często widywany obok Marguerite.

W wieku 40 lat Margarita nazywana była wiedźmą. Jednak dożyła czcigodnego wieku dziewięćdziesięciu dwóch lat, spędzając większość czasu w bibliotece pełnej makabrycznych artefaktów, rozmawiając ze swoim odbiciem. Zmarła w 1891 roku.