Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Mael

Mael był galijskim druidem, który przewodził obrzędom ku czci celtyckiego Boga Drzewa, którym był wampir uwięziony w pniu dębu. Kiedy wampir ów przekazuje Maelowi, że potrzebuje następcy, druid porywa z tawerny Mariusa, rzymskiego patrycjusza, którego chce zmusić do zastąpienia dotychczasowego bóstwa. Kiedy Marius po przemianie ucieka, Mael udaje się do Brytanii, gdzie spotyka Avicusa, także czczonego jako bóg.

Mael i Avicus udają się do Rzymu, gdzie znów spotykają Mariusa. Ta trójka przez pewien czas jest nierozłączna, Marius także zdradza im tajemnicę Akashy i Enkila. W Bizancjum wampiry rozstają się.

Nie wiadomo dokładnie co Mael robił aż do dwudziestego wieku, jednak po tym, co ujawnił Lestat w „Memnochu Diable”, Mael próbuje popełnić samobójstwo, które nie dochodzi do skutku.

Mael był potężnej budowy. Jego twarz była pociągła, o niezwykle silnej szczęce, orlim nosie i błyszczących dziecięcą inteligencją oczach pod krzaczastymi jasnymi brwiami. Wyglądał na bardzo bystrego i inteligentnego, ale jednocześnie młodo i niewinnie. Miał gęste i proste włosy, które spływały mu luźno na ramiona. Wyglądał, jakby przyszedł prosto z lasu. Jego oczy były nienaturalnie szerokie, a jego ręce były czyste i delikatne.