Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Louis

Louis była plantatorem z Luizjany, który poddał się rozpaczy po śmierci brata. W takim stanie znajduje go charyzmatyczny Lestat i ofiarowuje mu mroczny dar, nie pytając go o zgodę. Louis jest postacią niezwykle skrajną, potrafi zatracić się w rozpaczy lub niezwykle silnie przeżywać piękno. Gdy dołącza do Lestata, nie potrafi poradzić sobie ze swoją wampirzą naturą. Przez pewien czas tamuje swój żal, gdy dołącza do niego Claudia, jego pisklę. Jednak w końcu buntuje się przeciwko swemu stwórcy i ucieka wraz z Claudią.

Za Louisem ciągnie się wciąż ten sam Weltschmerz. Gdy miłość do Claudii pchnęła go do szukania pomocy u czarownicy Merrick – i gdy Claudia ukazała mu się, zapewniając go, że jest nieszczęśliwa – Louis próbuje popełnić samobójstwo – nieudane. Louis był jednym z najsłabszych wampirów, jednak po ponownym wypiciu krwi Lestata, która zawierała boską cząstkę Akashy, stał się tak samo silny jak reszta Sabatu Wymownych. Louis był na równi diabłem jak i aniołem – potrafił krzywdzić, zwłaszcza z zemsty, potrafił czynić piękno, jednak był też słabego charakteru, pozwalał innym decydować za siebie. Jego przydomkiem, który ofiarował my Lestat, była Miłosierna Śmierci.

Louis jest nad wyraz melancholijny, bierny, spokojny, wręcz eteryczny. Jego twarz wygląda jak wyrzeźbiona z kości słoniowej, blada i gładka, posągowa. Ma niezwykłe zielone oczy, przypominające ogniki i gęste czarne włosy, długie loki zaczesane do tyłu za uszy.