Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Książę Lestat

Wampirza brać znów staje naprzeciw wielkiemu niebezpieczeństwu, zagrażającemu całej rasie. Tak jak podczas pogromu Akashy, wampiry są likwidowane jeden za drugim, nieważne czy bardzo stare, czy dopiero pisklęta.

Wśród Niewymownych także panuje chaos – Lestat gdzieś zaginął, a trzódka, którą opiekuje się Maharet rozpada się, niektóre stare wampiry jak Khayman po prostu umierają, zabite podczas panującego chaosu, wywołanego przez Mekare i ducha, którego głos nakłania wampiry, by zabijały siebie nawzajem.

Wszystko wskazuje na to, że pradawna siła, znacznie potężniejsza of Akashy, ma zamiar usunąć wszystkie wampiry z powierzchni ziemi. Czy stoi za tym duch Amel, który dał im moc i długowieczność? Czy zagłada leży w kolebce wampirzej rasy?

Wampiry szukają ocalenia – jedynie Lestat potrafi je wybawić. Czy krwiopijcy zjednoczą się mimo bycia samotnymi wilkami i indywidualistami?

„Księżę Lestat” to intrygująca opowieść, pełna nowej krwi. Nie jest to już mistyczna powieść o tajemniczych wampirach, przemykających w cieniu – to nowoczesna historią o nowoczesnych – lub unowocześnionych – wąpierzach, które spacerują nie w blasku księżyca, lecz w światłach neonów.