Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Krwawy Kantyk

„Kroniki Wampirów” ponownie oddają cugle Lestatowi, który pojawiając się w życiu Quinna i Mony Mayfair, stara się poznać dogłębnie swoje pragnienia i cele.

Zmieniając Monę w wampira, Lestat uczy ją wszystkiego, co powinien wiedzieć wampir, wprowadzając ją w świat polowań. Jednak to nie edukacja młodej wampirzycy spędza mu sen z powiek. To duchy, które go nawiedzają, nawet w jego własnym domu oraz Rowan Mayfair, opiekunka Mony, która rzuca na niego przemożny czar i urok.

Wraz z Moną i Rowan, w życiu Lestat pojawia się tajemnica rodziny Mayfair, związana z Taltosami i córką-potworem, którą urodziła Mona, będąc jeszcze śmiertelniczką.

Lestat postanawia pomóc Mayfairom, czasem wtrącają dygresje o tym, jak bardzo pragnąłby być świętym, wielbionym przez miliony i odpowiadającym na każdą modlitwę.