Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Khayman

Khayman był bliskim tronu egipskim urzędnikiem podczas rządów Enkila i Akashy. Gdy poznał Maharet i Mekare pokochał ich naturalność i bezpośredniość, jednak miało się to na nim zemścić w okrutny sposób. Enkil rozkazał Khyamanowi zgwałcić bliźniaczki, by sprawdzić, czy ich duchy się na nich zemszczą i by pokazać, że tak naprawdę czary sióstr to nic nie warte gusła.

Jednak duchy pod postacią Amela zainterweniowały i to Khayman stał się jego pierwszą ofiarą. Przez wiele tygodni Amel męczył urzędnika, dopóki w jego własnym domu nie doszło do ataku Amela na Akashę. Duch przestał dręczyć Khaymana, którego Akasha wysłała ponownie po bliźniaczki, gdyż wierzyła, że odpowiedzą na jej pytania o jej wampirzy stan.

Gdy Mekare i Maharet nie pomogły królowej, Akasha kazała okaleczyć siostry, przedtem zmieniając Khaymana w wampira. Khayman, jako formę zemsty, porwał bliźniaczki, ocalając je od śmierci i zmienił „na złość” Akashy w wampiry. Dowiedział się też, że przedtem Maharet urodziła jego dziecko, które zapoczątkowało Wielką Rodzinę wampirzycy.

Khayman jest jednym z najstarszych wampirów i dopadają go czasem zaniki pamięci. Jest prostolinijnym, wycofanym wampirem, który zakochuje się łatwo w świecie, jak i łatwo go zapomina na całe lata. Jego flegmatyczny styl życia to prawdopodobnie wynik przeżytych wieków i rzeczy, które zapewne chciałby ze swojego życia zapomnieć na zawsze. W przeciwieństwie do porównywalnie starych Maharet i Mariusa, nie ma pasji, która ocaliłaby go przed stagnacją.