Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Godzina Czarownic

Kobiety z rodu Mayfair od zawsze wykazywały nadzwyczajne zdolności – oraz potrafiły przywołać wyjątkowo humorzastego i mściwego duch, Lashera, który towarzyszył im od pokoleń. Mayfairówny dziedziczyły ogromną fortunę, tak zwany Legat, po linii żeńskiej i wpływały w niesamowitym stopniu na otaczających ich ludzi – charyzmatyczne, odważne… „inne.”

Pierwsza część trylogii pokazuje nam Rowan, odseparowaną od rodziny Mayfair neurochirurg, która ratuje od utonięcia Michaela Curry’ego. Ten zyskuje dziwne zdolności i zacieśnia więź ze swoją wybawicielką. Wkrótce z Michaelem nawiązuje kontakt Aaron Lightner, przedstawiciel tak zwanej Talamaski, organizacji, która bada niezwykłe fenomeny, takie jak wampiry czy… czarownice.

Książka jest opleciona opowieściami o tajemniczym domu – rezydencji Mayfairów – oraz rzeczach tragicznych, mistycznych i tajemniczych, które przez wieki tam się działy. Michael i Rowan wpadają w sploty tej legendy, gdy po śmierci Deirdre, ostatniej przed Rowan czarownicą, biorą ślub i wprowadzają się do mrocznego budynku, który oddycha przeszłością i spływa patyną lat.

Rowan pragnie okiełznać Lashera, lecz niepokorny duch mami i spowija ją w swe wysublimowane sieci.