Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Gallier House

Gallier House to odrestaurowane XIX-wieczne muzeum zabytkowego domu położone przy Royal Street w Dzielnicy Francuskiej Nowego Orleanu w stanie Luizjana.

Pierwotnie był domem wybitnego nowoorleańskiego architekta, Jamesa Galliera Jr. Budowa rozpoczęła się w 1857 roku, a zakończyła w 1860.

W pełni umeblowany dom obejmuje ogród na dziedzińcu, eleganckie stajnie i kwatery niewolników. Wnętrze jest odrestaurowane i umeblowane w stylu lat 50. XIX wieku. Został ogłoszony Narodowym Zabytkiem Historycznym w 1974 roku ze względu na związek z Gallierem, jednym z najważniejszych architektów miasta z połowy XIX wieku.

Dom jest eklektyczny, łącząc włoskie elementy, takie jak sztukaterie, z klasycznymi elementami, takimi jak formalne wejście od frontu. Pokrycie stiukiem chroniło miękką, lokalnie wykonaną cegłę przed erozją przez wiatr i wodę.

Jest to także siedziba miejska Louisa, Lestata, a później Davida Talbota.