Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Gabrielle

Gabrielle była matką Lestata, żony markiza de Lioncourt. Wycofana, tajemnicza i dzika osoba nie zaznała szczęścia w życiu doczesnym. Dużo czytała, próbując usunąć melancholię ze swojego życia. Zawsze marzyła o nieosiągalnym, a kiedy śmiertelnie zachorowała, po raz ostatni pojechała do Paryża, aby zobaczyć ukochanego syna Lestata. Widząc, że jego matka jest na skraju śmierci, uległ pokusie i uczynił ją nieśmiertelną.

Gabrielle i Lestat dużo razem podróżowali, ale z biegiem czasu rozumieli się coraz mniej. I to nie tylko dlatego, że zwykle dzieje się tak z twórcą i dzieckiem, ale dlatego, że Gabrielle miała wyjątkowo wyzwoloną naturę – widziała szczęście w dziczy i leśnej głębi. W końcu opuściła Lestata.

Pojawiła się ponownie po tym, gdy Lestat został uprowadzony przez Akashę.

Gabrielle była specyficzna wampirzycą, która wydawała się spokojna, opanowana, a jednocześnie nieokiełznana i kochająca wyzwania. Jako wampirzyca w końcu rozwinęła skrzydła, które ukrywała, podczas śmiertelnego życia.