Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Eudoxia

Eudoxia była greczynką. Gdy miała czternaście lat, tuż przed ślubem, została porwana na rozkaz macochy. Została uratowana przed śmiercią przed nieznajomego, który okazał się wampirem. Wampir ten uczynił z niej swoje pisklę. Przez kilka lat, towarzyszyła swojemu stwórcy, dopóki nie została porwana przez sługi Akashy, by matka dała jej swojej krwi.

Teraz silniejsza za sprawą starszej krwi. Eudoxia rozpoczęła edukację w różnych dziedzinach nauki. Gdy była jeszcze śmiertelniczką, otrzymała kształcenie w zakresie czytania i pisania, jednak korzystając z życia wiecznego, chciała pogłębić wiedzę. Zakochawszy się w pewnym mężczyźnie, ofiarowała mu mroczny dar, jednak jej kochanek zginął w Wielkim Ogniu – Eudoxia przeżyła i postanowiła odnaleźć Akashę i Enkila.

Gdy dowiedziała, się, że pieczę nad królewską parą trzyma teraz Marius, rozpoczęła jego poszukiwania. Nie mogąc go odnaleźć, osiadła w Konstantynopolu.

Gdy Marius w końcu się pojawił, rozkazała, by przekazał jej opiekę nad rodzicami. Gdy Marius odmówił, Eudoxia nakazała swoim ludziom zabić go, jednak zginęła z rąk Akashy

Eudoxia była oczytana, elokwentna, obeznana w historii i sztuce, czarująca i błyskotliwa. Jednak wydawało się to wszystko pustą skorupą, chowającą przez oczami innych jej prawdziwe ja. Lubiła luksusy, była po części piękną hedonistką.