Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Enkil

Enkil był królem Egiptu w czasach, gdy ten dopiero się rozwijał. By zachować tron Kemetu, poślubił kapłankę Innany z Uruk, Akashę, by sprawowała władzę razem z nim. Był wyjątkowo posłuszny swojej żonie i za jej namową wprowadził szereg praw, które między innymi zakazywały kanibalizmu.

Kiedy Akasha zainteresowała się Mekare i Maharet, nakazał Khaymanowi zgwałcić je, by pokazać ich bezsilność i bezsilność ich magii. Jego śmiertelne życie zakończyło się w domu Khaymana, gdzie został wraz z Akashą zabity przez zamachowców, a potem przemieniony przez żonę w wampira.

Przez wieki był źródłem siły dla spragnionych pierwszej krwi wampirów, które wykorzystywały jego i Akashę, nieruchomych jak posągi. W końcu Marius zaopiekował się królewską parą i Enkil podróżował po świecie, dobrze ukryty, zmieniając kryjówki, nie ruszając się i tylko czasem okazując oznaki życia.

Został zgładzony przez własną żonę, gdy obudziła ją muzyka Lestata i uznała, że nie potrzebuje już u swojego boku dawnego króla.