Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Deirdre

Deirdre, córka Anthy, urodziła się w 1941 roku i praktycznie nie znała swojej matki. Została wychowana przez Carlottę, która wpoiła jej, że Lasher jest diabłem, a Deirdre ucieleśnieniem rodzinnego zła.

Podobnie jak jego matka, Deirdre była wielokrotnie wyrzucana ze szkoły z powodu komunikacji z Lasherem. Próbowała szukać pomocy w kościele, ale bezskutecznie. W wieku 13 lat próbowała uciec z domu i popełnić samobójstwo.

W wieku 17 lat Deirdre wstąpiła na uniwersytet w Texasie. W tym okresie spotkała się z Aaronem Lightnerem z Talamaski i poinformowała go, że chce pozbyć się Lashera i żyć normalnym życiem.

Kiedy Deirdre zaszła w ciążę, uważano, że ojcem dziecka jest profesor uniwersytetu, który zostawił żonę, by poślubić Deirdre, ale zginął w wypadku. Później okazało się, że taka osoba nie istnieje, a ojcem był najprawdopodobniej Cortland Mayfair, który brał czynny udział w losach Deirdre.

Krótko przed porodem Carlotta zgodziła się, że dziecko Deirdre zostanie przekazane do adopcji dalekim krewnym z Kalifornii. Deirdre wezwała Cortlanda, by przekonać Carlottę, ale zmarł po upadku ze schodów w domu na First Street. Urodzona w listopadzie 1959 córka Deirdre Rowan została wywieziona do Los Angeles.

W ciągu następnych 17 lat Carlotta kierowała Deirdre do różnych placówek medycznych na leczenie, które obejmowało codzienną terapię wstrząsową i wysokie dawki torazyny. W 1976 roku Deirdre wróciła do domu przy First Street w stanie katatonii i spędzała czas na krześle na werandzie. W 1989 roku, w wieku 48 lat, zmarła.