Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Deborah

Deborah była „w radości poczętą” córką Earla z Donnelatih i Suzanne. Była drugą czarownicą, która potrafiła przyzywać Lashera, a także tą, którą obdarował szmaragdem, który stał się klejnotem rodowym Mayfairów.

Deborah, ponieważ została poczęta podczas święta majowego, co było przychylnym znakiem, uniknęła stosu, na który skazana została jej matka. Dziewczynka została zabrana z Donnelatih przez Petyra van Abla, który był członkiem Talamaski, ratującym kobiety posądzone o czary przed stosem. Gdy okazało się, że dziewczyna nie chce zostać w Talamasce, zakon pozwolił jej odejść.

Poślubiła Roelanta, po jego śmierci zaś uwiodła Petyra i zaszła z nim w ciążę z córką Charlotte. Potem wyjechała do Francji poślubiając Komta de Montecleve.

Lasher zabił Komta za jego niewierność, co spowodowała zamknięcie Debory w lochu z oskarżeniem o czary. Uwieziona w lochu, Deborah ujrzała po raz ostatni Petyra, któremu poleciła udać się do Charlotte w san Domingo, dając mu naszyjnik Mayfairów.

Gdy Deborah miała zostać spalona, Lasher spowodował burzę, która unicestwiła oskarżycieli czarownicy. Sama Deborah umarła spadając z wieży kościelnej, po czym jej ciało spalono. Lasher wrócił po jej śmierci do Donnelatih, rozpętując pożogę, w której zginęli Earl i jego rodzina.