Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Cmentarz Niewiniątek

Cmentarz Niewiniątek był cmentarzem znajdującym się w dzielnicy Halles w Paryżu, w miejscu obecnego Placu Joachim-du-Bellay, w centrum którego stoi Fontanna Niewiniątek.

Swoją nazwę zawdzięcza Kościołowi Świętych Niewiniątek, który znajdował się w północno-wschodnim narożniku placu. Był on poświęcony „niewinnym”, czyli dzieciom Judei zmasakrowanym z rozkazu króla Heroda.

Cmentarz u kresu swojej świetności stał się miejscem spotkań typków spod ciemnej gwiazdy, także prostytutki wabiły tu swoich klientów, a zwykli ludzie udawali się na spacery.

Dzisiaj kości pochowanych na nim ludzi są atrakcją turystyczną. Ich miejsce spoczynku znajduje się w Katakumbach pod Paryżem.

Cmentarz był także miejscem, gdzie zamieszkiwał klan paryskich wampirów, pod wodzą Armanda.