Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Cmentarz Lafayette nr 1

Cmentarz Lafayette nr 1, położony w sercu Dzielnicy Ogrodów, pomiędzy ulicami Washington, Sixth, Prytania i Coliseum, jest najstarszym z siedmiu miejskich cmentarzy w Nowym Orleanie. Jest to cmentarz niesegregowany, bezwyznaniowy. Są imigranci z ponad 25 różnych krajów i mieszkańcy 26 stanów.

Deweloperzy zlecili opracowanie planu miejskiemu geodecie Benjaminowi Buissonowi. Plan, datowany na 5 marca 1832 r., podzielił obszar między ulicą Pierwszą a Toledano. Cmentarz został rozplanowany dwiema środkowymi nawami, na planie krzyża, obsadzony drzewami nadającymi mu wygląd parkowy lub ogrodowy i podzielił cmentarz na cztery części. Przecinające się aleje zostały zbudowane, aby pomieścić procesje pogrzebowe.

Cmentarz został nazwany od miasta Lafayette, które zostało przyłączone do miasta Nowy Orlean jako Czwarta Dzielnica. Obszar Nowego Orleanu, który kiedyś był miastem Lafayette, składa się z dwóch wyznaczonych historycznych dzielnic, Kanału Irlandzkiego i Dzielnicy Ogrodów. Mieszkańcy Kanału Irlandzkiego byli imigrantami pierwszego pokolenia, wielu z Irlandii i Niemiec, dwóch największych grup imigrantów, którzy osiedlili się w Nowym Orleanie w ciągu dwóch dekad przed wojną secesyjną. Był znany jako biedna dzielnica klasy robotniczej, surowy i trudny obszar nadrzeczny. Z drugiej strony, Dzielnica Ogrodów reprezentowała nowe bogactwo imigrantów z Wielkiej Brytanii i Północy, którzy przybyli i dorobili się fortuny jako pośrednicy i kupcy bawełniani.

Być może najsłynniejsi mieszkańcy Cmentarza Lafayette nr 1 są fikcyjni. Grobowiec czarownic z Mayfair, stworzony przez Anne Rice pasuje do kombinacji grobowców strażaków Lafayette i Jeffersona. Rice zorganizowała również jazzowy pogrzeb, podczas którego jechała w oszklonej trumnie wzdłuż środkowej nawy, aby reklamować swoją książkę Memnoch Diabeł. Grobowiec wampira Lestata, wykonany ze styropianu do filmu Wywiad z wampirem, prawdopodobnie wzorowany był na żeliwnym grobowcu Karstendiek.

Na cmentarzu Lafayette nr I w jednym bloku miejskim znajduje się około 1100 grobów rodzinnych i ponad 7000 osób.