Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Claudia

Claudia była sześcioletnią ofiarą zarazy. W opuszczonym domu w Nowym Orleanie znalazł ją Louis i nakłoniony przez Lestata, zmienił ją w wampira, by dziewczynka towarzyszyła im w ich nieśmiertelnej egzystencji. Jednak Claudia, której wampirzy i z czasem dojrzalszy duch został na zawsze zamknięty w ciele dziecka, nie może znieść życia u boku tego, kto przyczynił się do jej nieszczęścia. Gdy zbuntowana wampirzyca usuwa – jak jej się wydaje – Lestata ze swej drogi, wraz z Louisem udaje się w podróż w poszukiwaniu innych ze swej rasy.

Po serii porażek, docierają do Paryża, gdzie poznają tajemniczego Armanda i jego kuszący Teatr Wampirów. Jednak Lestat – który oczywiście przeżył – powraca i wraz z Armandem skazuje Claudię na śmierć. Wampir-lalka ginie w promieniach słonecznych.

Jednak Claudia przewija się przez inne Kroniki. Jako duch nawiedza dom jej, Louisa i Lestata w Nowym Orleanie, a także zostaje przywołana przez Merrick. Pojawia się też w niepokojących snach Lestata.

Claudia była niesłychanie pięknym „dzieckiem” – o pucołowatych policzkach, lnianych bujnych lokach, wygiętych ustach, zawsze ubrana w najprzedniejsze koronki. Jej oczy wyrażały jednak jej wampirzą dorosłość – oczy pełne smutku i wiedzy.