Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Catherine

Catherine, córka Marguerite, urodziła się w 1830 roku w Riverbend. W 1857 r. wraz z bratem Julienem nabyła działkę przy First Street w Nowym Orleanie i zaprosiła irlandzkiego architekta Darcy’ego Monahana do budowy domu.

Wbrew woli Juliena Catherine postanowiła poślubić Darcy’ego i zagroziła ucieczką z domu. Po uzyskaniu zgody na zawarcie małżeństwa w 1857 r. pobrali się i pod koniec budowy przeprowadzili się do domu przy ulicy Pierwszej. W 1858 r. Katarzyna urodziła syna Claya, a następnie trzech innych synów, którzy zmarli w młodym wieku. W 1865 roku urodził się Vincent, a potem jeszcze dwoje dzieci, które również nie przeżyły. Z żalu Catherine zmieniła się z wesołej dziewczyny w niepewną, nieśmiałą kobietę.

W 1871 Darcy zmarł na żółtą febrę. Zrozpaczona Catherine zwróciła się o pomoc do Juliena. Wprowadził się do domu na First Street i zabiegał o nią. Dwukrotnie próbowała popełnić samobójstwo.

W 1872 roku Catherine przeniosła się do Riverbend, gdzie dziesięć i pół miesiąca po śmierci męża urodziła córkę Mary Beth.

Catherine zachowała swoją atrakcyjność, ale wcześnie zrobiła się siwa. Pod koniec lat 80-tych. wróciła do domu na First Street, gdzie ubrała się na czarno i wędrowała po ogrodzie w poszukiwaniu Darcy’ego. Została pobożną katoliczką i codziennie uczęszczała na mszę.

Catherine jest uważana za najsłabszą czarownicę z Mayfair. Nie było żadnych plotek o jej nadprzyrodzonych mocach. Być może sama odrzuciła swoją rolę medium, decydując się poślubić Monahana. W każdym razie Julien zajął jej miejsce w tym pokoleniu czarownic.