Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Bianca

Bianca była wenecką kurtyzaną, która prowadziła dom schadzek dla wpływowych gości, gdzie gościła malarzy i inne osoby parające się sztuka, w tym Mariusa i Armanda, którzy wkrótce stali się jej kochankami. Marius dowiedział się od niej, że tak naprawdę jej dom był trucicielską jaskinią, gdzie Bianca pozbywała się niewygodnych dla jej kuzyna ludzi. Kuzyn-bankier szantażował ją, a Bianca musiała robić, co jej każe – Marius szybko się z nim uporał, a wraz z nim, z jego florenckimi towarzyszami.

Związek Mariusa, Armanda i Bianki został tragicznie urwany, gdy dom Mariusa został spalony przez klan Santina, Armand został porwany, a Bianca zgodziła się przyjąć mroczny dar, by uratować potwornie okaleczonego Mariusa. Razem z nim polowała i wkrótce, gdy jako tako doszedł do siebie, udała się z nim do jaskini w Alpach.

Bianca wiedziała o Pandorze, jednak obojętność Mariusa na jej osobę po spotkaniu z nią dotknęła ja do żywego. Uświadomiła sobie, że Marius, mimo, że być może w jakiś sposób ją kochał, nigdy nie będzie jej. Opuściła przybytek Mariusa i udała się w nieznane.

Bianca była inteligentną, piękną i oczytaną kobietą, która mimo twarzy dziecka, była doświadczona w sztuce miłości fizycznej, jak i w morderstwie. Lubiła kwiecistą mowę, liryki i sztukę – pewnie dlatego Marius tak bardzo ja pociągał. Nie była szczęśliwą osobą, choć nigdy w jej śmiertelnym życiu nie dała tego po sobie poznać.