Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Antha

Antha, córka Stelli, urodziła się w 1921 roku. Opisuje się ją jako nieśmiałe, rozmarzone i chorowite dziecko. W każdej chwili mogła wezwać Lashera, za co wielokrotnie była wyrzucana ze szkoły. W wieku ośmiu lat była świadkiem, jak jej wujek Lionel strzelił jej matce w głowę. Po śmierci Stelli Anthę wychowywała Carlotta.

W wieku siedemnastu lat Antha uciekła do Nowego Jorku, gdzie poznała artystę Seana Laceya, którego poślubiła. Antha pisała wiersze i zaczęła publikować w czasopismach. Kiedy zaszła w ciążę, Sean zginął w wypadku samochodowym, a Antha doznała załamania nerwowego. Carlotta zaopiekowała się nią i uwięziła w zakładzie dla obłąkanych.

W 1941 roku urodziła się córka Anthy Deirdre. Antha wróciła do domu na First Street i znów zaczęła pisać wiersze. Carlotta, nie mogąc przekonać jej do porzucenia Lashera, próbowała oślepić Anthę, aby nie mogła dłużej widzieć Lashera i dodawać mu siły. Wypchnęła swoją siostrzenicę przez okno na trzecim piętrze i rozpowszechniła wersję o samobójstwie Anthy.