Anne Rice jest amerykańską pisarką, która odświeżyła wizerunek wampira w literaturze, sprawiła, że znów stał się uwodzicielski i piękny, co w połączeniu z bogatym stylem literackim, sprawiło, że została okrzyknięta królową wampirów. Tworząc postać Lestata, stworzyła mit. Dołącz do fanów ryżu i zatrać się w dzikim ogrodzie jej pięknego stylu i intrygujących, tajemniczych postaci...
Akasha

Zamiana Akashy w pierwszego wampira nastąpiła około 4011 r. p.n.e. zanim powstały pierwsze cywilizacje. Była czczona przez swoich potomnych przez wieki bardziej jako mit niż przywódczyni i była określana wieloma imionami. W najpopularniejszych legendach Ona i Enkil, jej kochanek, są zwani „Tymi Których Należy Mieć W Opiece.”

W swoim śmiertelnym życiu Akasha pochodziła z miasta Uruk w dolinie Tygrysu i Eufratu. Wyjechałą do Egiptu by zostać żoną Enkila i Królową Kemetu, gdzie sprowadziła nowe zwyczaje i wierzenia.

Stała się wampirem po wejściu w jej ciało Amela. Sama tworzyła wampiry, męża – jej prawą rękę, Khaymana i wielu innych o których nic nie wiemy, aby zaspokoić swoje pragnienie krwi.

Królowa i Enkil byli strzeżeni przez stulecia przez wielu strażników, w tym Mariusa. Ich ciała z czasem stwardniały i nie musieli się więcej karmić. Zapadli w trans na wieki bez końca. Królowa doświadczała „życia” zajmując umysły mniejszych wampirów, takich jak Baby Jenks.

Akasha została ponownie zbudzona przez Lestata i jego muzykę w dwudziestym wieku i uczyniła z niego swojego nowego kochanka, niszcząc swojego męża.

Została unicestwiona przez Bliźniaczki, zabijając większą cześć populacji wampirów.

Akasha była pyszną i ograniczoną osobą, której tu i teraz koncentrowało się na niej samej. Traktowała ludzi jako źródło do osiągnięcia osobistych celów. Wszystkie działania Akashy miały na celu wypełnienie jej wewnętrznej pustki. Maharet nazwała ją jedynym prawdziwym potworem wśród wampirzej braci.

Królowa była wyjątkowo piękną kobietą, o gładkiej bladej skórze, prawie czarnych przenikliwych oczach i policzkach, które „śniły jak perły”, jej włosy były czarne, uplecione na egipską modłę. Jej członki były delikatne i kształtne. Miał dźwięczny głos i eteryczną twarz.