Wywiad z wampirem: Film: Cytaty

Lestat: Jestem odpowiedzią na twoje modlitwy. Życie nie ma już sensu, prawda? Wino nie ma smaku. Jedzenie wywołuje mdłości. Wydaje ci się, że nic nie ma sensu, prawda? A gdybym mógł to wszystko ci zwrócić? Wykorzenić ból…i dać ci inne życie? Takie jakiego sobie nigdy nie wyobrażałeś. I byłoby… na zawsze. A Choroba… śmierć… nie mogłyby cię dosięgnąć. Nie bój się. Dam ci wybór… którego… ja nigdy nie miałem.

Claudia Dobranoc słodki książę, zaśnij przy śpiewie diabłów.

Louis: Słuchajcie mnie! To miejsce przeklęte! Potępione! A wasz pan jest Diabłem! Uciekajcie póki możecie! Jesteście wolni!

Claudia: Jesteśmy więźniami nienawiści. Ale nie potrafię cię nienawidzić, Louis. Louis, kochany. Byłam śmiertelna… póki nie dałeś mi pocałunku nieśmiertelności. Stałeś się moją matką i moim ojcem. I jestem twoja na zawsze. Ale z nim czas skończyć, Louis. Czas go opuścić.

Lestat: Miłosierna śmierci! Jakże kochasz to rozkoszne poczucie winy.

Lestat: Rób to, co leży w twojej naturze… a znów poczujesz się jak z tym dzieckiem w ramionach. Zło zależy od punktu widzenia. Bóg zabija nie wybierając… i my również. Bo żadne stworzenie na świecie nie przypomina Boga, tak jak my.

Claudia: Twoje zło to niezdolność do zła! A ja nie chcę już cierpieć z tego powodu!

Lestat: Nikczemników łatwiej usidlić i lepiej smakują

Louis: Lestat… zasługujemy na twoją zemstę. Dałeś mi Mroczny Dar, a ja po raz drugi oddałem cię śmierci.

ENGLISH

Claudia: You dress me like a doll. You make my hair like a doll. Why? You want me to be a doll forever?!
Louis: Claudia, don’t…
Claudia: Why not? Can’t I change like everybody else?

Lestat: I enjoy it. Take you aesthete’s taste to purer things. Kill them swiftly if you will, but do it! For now doubt, you are a killer, Louis!

Louis: Vampires pretending to be humans, pretending to be vampires.

Claudia: How avant-garde.

Lestat: Evil is a point of view, God kills indiscriminately…and so shall we. For no creatures under God are as we are none so like him…as ourselves.

Lestat: Do you still want death or have you tasted it enough?

Louis: My last sunrise. That morning I was not yet a vampire, and I saw my last sunrise. I remember it completely, yet I don’t remember any sunrise before it. I watched the whole magnificence of the dawn for the last time as if it were the first. And then I said goodbye to sunlight and went out to become what I became.

Louis: 1791 was the year it happened.

Lestat: Oh Louie, Louie, still whining Louie. (turning to Malloy) Have you heard enough? I’ve had to listen to that for centuries. (presses button to play music) Sssshhhh. Don’t worry, I’m going to give you the gift I’ve never…(laughs while music plays in background)